Selvbetjening
Jørgen Johansen - C - Borgmester
Borgmester

Jørgen Johansen - C

Borgmester

Jørgen Johansen - C

C - Konservative

Skyttemosen 36,
3450 Allerød

T: 48 100 100 | M: 22 241 720

Medlem af udvalg:
Formand for Økonomiudvalget.

Miki Dam Larsen - A - 1. viceborgmester
1. viceborgmester

Miki Dam Larsen - A

1. viceborgmester

Miki Dam Larsen - A

A - Socialdemokratiet

Magnolievangen 72,
3450 Allerød

T: 60 627 981

Medlem af udvalg:
Formand for Børn- og Skoleudvalget, medlem af Økonomiudvalget.

Jesper Hammer - D - 2. viceborgmester
2. viceborgmester

Jesper Hammer - D

2. viceborgmester

Jesper Hammer - D

D - Nye Borgerlige

Ekkodalen 13,
3450 Allerød

T: 27 889 308

Medlem af udvalg:
Formand for Teknik- og Planudvalget, medlem af Økonomiudvalget, Børn- og Skoleudvalget.

Bettina Hauge - A -

Bettina Hauge - A

Bettina Hauge - A

A - Socialdemokratiet

Melchiorsvej 30,
3450 Allerød

T: 48 144 806

Medlem af udvalg:
Medlem af Teknik- og Planudvalget, Klima- og Miljøudvalget.

Theodore Gbouable - A -

Theodore Gbouable - A

Theodore Gbouable - A

A - Socialdemokratiet

Julemosevænget 60,
3540 Lynge

T: 24 87 38 27

Medlem af udvalg:
Sundheds- og Velfærdsudvalget, Kultur- og Idrætsudvalget.

Klaus Fisker - B -

Klaus Fisker - B

Klaus Fisker - B

B - Radikale Venstre

Runebakken 8,
3540 Lynge

T: 40 86 51 19

Medlem af udvalg:
Formand for Erhvervs- og Beskæftigelsesudvalget, medlem af Økonomiudvalget, Børn- og Skoleudvalget.

Erik Lund - C -

Erik Lund - C

Erik Lund - C

C - Konservative

Allikevang 2,
3450 Allerød

T: 40 20 42 01

Medlem af udvalg:
Formand for Klima- og Miljøudvalget, medlem af Økonomiudvalget, Kultur- og Idrætsudvalget.

Gurli Nielsen - C -

Gurli Nielsen - C

Gurli Nielsen - C

C - Konservative

Uglevang 98, st.tv.,
3450 Allerød

T: 22 87 90 38

Medlem af udvalg:
Erhvervs- og Beskæftigelsesudvalget, Sundheds- og Velfærdsudvalget.

Marie Kirk Andersen - C -

Marie Kirk Andersen - C

Marie Kirk Andersen - C

C - Konservative

Slangerupvej 6 A,
3540 Lynge

T: 21 75 81 81

Medlem af udvalg:
Børn- og Skoleudvalget.

Martin H. Wolffbrandt - C -

Martin H. Wolffbrandt - C

Martin H. Wolffbrandt - C

C - Konservative

Skovmarken 12,
3450 Allerød

T: 25 53 18 91

Medlem af udvalg:
Teknik- og Planudvalget.

Lars Bacher - C -

Lars Bacher - C

Lars Bacher - C

C - Konservative

Rådhusparken 50,
3450 Allerød

T: 21 70 67 09

Medlem af udvalg:
Børn- og Skoleudvalget.

Poul Albrechtsen - C -

Poul Albrechtsen - C

Poul Albrechtsen - C

C - Konservative

Hjortevænget 25 ,
3450 Allerød

T: 24 24 70 34

Medlem af udvalg:
Økonomiudvalget, Sundheds- og Velfærdsudvalget.

John Jensen - D -

John Jensen - D

John Jensen - D

D - Nye Borgerlige

Spartanvej 2,
3450 Allerød

T: 53 85 34 35

Medlem af udvalg:
Formand for Kultur- og Idrætsudvalget, medlem af Klima- og Miljøudvalget.

Nikolaj Bührmann - F -

Nikolaj Bührmann - F

Nikolaj Bührmann - F

F - Socialistisk Folkeparti

Ll Blovstrødvej 1,
3450 Allerød

T: 40 91 96 22

Medlem af udvalg:
Økonomiudvalget, Børn- og Skoleudvalget, Erhvervs- og Beskæftigelsesudvalget, Kultur- og Idrætsudvalget.

Erling Petersen - R -

Erling Petersen - R

Erling Petersen - R

R - Blovstrød-Listen

Kærhøjgårdsvej 30,
3540 Lynge

T: 41 12 90 95

Medlem af udvalg:
Økonomiudvalget, Erhvervs- og Beskæftigelsesudvalget, Klima- og Miljøudvalget

John Køhler - UP -

John Køhler - UP

John Køhler - UP

UP - Lokallisten Allerød-Sjælsø

Gøgevang 2,
3450 Allerød

T: 51 23 43 26

Medlem af udvalg:
Økonomiudvalget, Børn- og Skoleudvalget.

Niels Kirkegaard - V -

Niels Kirkegaard - V

Niels Kirkegaard - V

V - Venstre

Hesselgårdsvej 41,
3460 Birkerød

T: 40 45 28 64

Medlem af udvalg:
Sundheds- og Velfærdsudvalget

Lone Hansen - V -

Lone Hansen - V

Lone Hansen - V

V - Venstre

Frederiksborgvej 4,
3450 Allerød

T: 51 26 40 62

Medlem af udvalg:
Teknik- og Planudvalget

Olav B. Christensen - V -

Olav B. Christensen - V

Olav B. Christensen - V

V - Venstre

Byagervej 15,
3450 Allerød

T: 40 43 97 66

Medlem af udvalg:
Formand for Sundheds- og Velfærdsudvalget

Rasmus Keis Neerbek - Ø -

Rasmus Keis Neerbek - Ø

Rasmus Keis Neerbek - Ø

Ø - Enhedslisten

Vassingerødvej 133,
3540 Lynge

T: 22 96 92 49

Medlem af udvalg:
Erhvervs- og Beskæftigelsesudvalget, Klima- og Miljøudvalget

Lea Herdal - Å -

Lea Herdal - Å

Lea Herdal - Å

Å - Alternativet

Lilledal 23, 2. th.,
3450 Allerød

T: 22 11 69 40

Medlem af udvalg:
Teknik- og Planudvalget, Kultur- og Idrætsudvalget

Acceptér cookies

Denne hjemmeside gør brug af cookies. Vi bruger cookies til at lære, hvordan hjemmesiden bliver anvendt, så vi kan forbedre brugervenligheden.

Når du har accepteret cookies, kan du altid fjerne dem igen ved at slette dem i din browser.